top of page
Vousek

Podobenství bot a dýmek

Dýmkař, jak dobře známo, musí se o své dýmky dobře starati, chce-li z nich nějaký čas kouřiti, a má-li zájem na tom, aby mu dýmky vydržely, a co více, aby byly lepší a lepší… Vědci z MSMADE zjistili překvapivou podobnost mezi dýmkou a botou. Při porovnávání procesů užívání obou produktů došli k zajímavé shodě.

Každý správný dýmkař ví, že má-li být jeho dýmka v pořádku, neměl by z ní kouřit moc zhurta, pak se tabák příliš rychle spaluje, kotlík je moc rozžhavený a v dýmce se vytváří přílišné množství koncentrované tekutiny, jejíž pach může lidskému nosu způsobit mnohé potíže a nesnáze. Dýmkař také jistě ví, že musí vlastnit dýmek několik, protože nemůže z jedné dýmky kouřit každý den (což podporuje sběratelství). Dýmku musí po dokouření řádně vyčistit a nechat alespoň den odpočívat a vyschnout.

Vědcům z ústavu MSMADE se v minulém roce (2018) podařilo získat grant EU k podpoře projektu pojmenovaného „Proč si profesor Alfons Dítko nesmí před svými kolegy zout boty?“. Jelikož výše zmínění vědci dbají na společenské chování, a mají tedy doma (jak se svěřili naší redakci) velké množství bot a každý den chodí v jiných, vůbec nebrali v potaz, že by mohl existovat jedinec, který by chodil v botách neustále a denně stejných. Nová zkušenost vedla vědce k prohloubení celého projektu.


V minulých měsících roku 2019 provedli vědci z MSMADE v rámci projektu nejvýznamnější experiment, jenž Vám nyní v bodech alespoň stručně nastíníme:

1) Profesor Alfons Dítko (dále jen Subjekt) obdržel dvoje nové boty

(pochopitelně za finance nabyté grantem).

2) Subjekt byl požádán, aby nosil celý týden jenom jedny z bot. Ty nové, samozřejmě.

3) Subjekt tak učinil.

Výsledek páteční expertizy (hovoří prof. doc. Juliána Mrázná, CSc., Au., BlE.):

„Po kompletní dezinfikaci a detoxikaci Subjektu i budovy jsme mohli zjistit, že špičky bot jsou uvnitř zaplaveny enormním množstvím potu o čichovosti 98,99% nz. (nepříjemného zápachu = jednotka zápachu patentovaná v Paříži díky snahám prof. Mrázné, poznámka editora).

Tato hodnota může být pro běžného člověka dokonce smrtící.“


i. Subjekt byl požádán, aby si vyskládal boty vedle sebe (nejlépe ještě popsal) a bral si je obden: jedny v pondělí, jedny v úterý, jedny ve středu a pak zase od začátku do soboty.


ii. Díky ušetřeným financím z grantu bylo možné rozšířit náklady experimentu: Na neděli byl Subjektu zakoupen dražší a vzácnější pár bot (tzv. sváteční).


iii. Subjekt vlastní 4 páry bot. Pozn.: měřiče ukazují čichovost 0,01% nz.

Následují kresby popisující experiment:


Experiment dovedl vědce z MSMADE k šokujícímu odhalení, že mezi produktem DÝMKA a BOTA je významná podobnost. Prosadili povinnost varování v manuálu ke každé obuvi.

Kupte si ještě jedny, nejlépe ještě dvoje, tyto nemůžete nosit každý den!

Comments


bottom of page